Algajatele tantsulaste võistluste spikker

Tantsuklass, kus laps tantsib: küsi täpselt enne võistlust oma treenerilt.
Esimest korda võistlusel mineva lapse võistlusklass saab olla kas: a) mudilased (kuni 7 aastased),  b) lapsed üks (L1), 2-tantsu (kuni 8-9 aastased)  ja c) lapsed kaks (L2), 2-tantsu (10-11 aastased).

Tantsupartneri andmed:  kontrolli, kas on olemas tantsupartneri täpne nimi ja kontaktnumber. Soovitame neid meilt eelnevalt trennis küsida.

Võistlusriided: räägi enne võistlust treeneriga täpselt läbi mida on vaja muretseda.  Soovitame ise võistlusriideid enne treeneriga rääkimist mitte osta.

Soeng: soeng peab olema enne võistlust kodus valmis tehtud. Seda kohapeal teha on peaaegu võimatu.  Soovitame juhul, kui sa ise ei oska või ei tea millist soengut teha, pöörduda treeneri poole soengu tegemise koolituse saamiseks.

Võistlustele kaasa:
a) tagavaraks niit ja nõel (riiete rebenemise korral väga vajalik)
b) 4 haaknõela (vajalik seljanumbri valutuks kinnitamiseks)
c) alates 6 tantsust stardikaart, mille küljes on litsents (seda peavad silmas pidama poiste vanemad, sest kaart on poisi vastutusel)
d) tantsukingad, mis on korralike kontsaplekkidega.

Võistluste algusaeg: leiad võistluste kutselt (asuvad dancesport.ee lehel)

Auto parkimine :  on reeglina problemaatiline, seetõttu soovitame tulla kohale pigem varem, kui hiljem.

 

Enne võistlust:
Kui väljas peaks olema mingil põhjusel järjekord, siis minge sellest mööda. Võib juhtuda, et inimesed on lihtsalt tulnud välja õhku hingama.
Pange riided garderoobi või kui seda pole, siis võtke endaga saali kaasa. Enne saali minekut tuleb ostke endale sissepääsupilet. Lapsele piletit ärge ostke, sest tema võistleb (stardimaksu lapse võistlemise eest tasute tavaliselt hiljem meie poolt esitatava arve alusel ja selle suuruse saate teada võistluse kutselt).
Reeglina see tantsupartner, kes esimesena kohale jõuab, registreerib tantsupaari ära. Jätke meelde – poisi nime ning võistlusklassi järgi saab seljanumbri, mis kinnitatakse poisslapse seljale.
Seejärel juba leidke istekohad või oodake või otsige üles oma lapse tantsupartner. Kui ei tea, milline on lapse tantsupartner, siis küsige lapselt, sest tema teab.
Soovitame kohapeal olla oma partneriga olla koos kogu võistluse aja.
NB! tantsukingad pange jalga alles saalis.

Võistlus:
Kõige alguses on avadefilee ehk pidulik sissemarssimine, kus kõik paarid tulevad saali rivistusele ning teevad oma kummardused kui hõigatakse välja oma tantsukooli nimi (meie puhul tantsukool Laguun) ning tutvustatakse kohtunikke.
Enne avadefileed on võimalik koos partneriga ennast „soojaks tantsida“ ehk teisisõnu saab oma võistlustantse läbi tantsida. Kui antud võimalus tekib, siis annab sellest päevajuht kõigile märku.
Avadefileeks kogunema tuleb võistlejatel minna siis, kui sellekohane teade hõigatakse saalis maha koos infoga kuhu koguneda. Saatke kindlasti oma laps koos tantsupartneriga kogunemiskohta.
Kui algab sinu lapse võistlusklassis võistlus, siis tuleb pingsalt kuulata, milliseid numbreid kutsutakse tantsima, sest seljanumbrit öeldakse ette ainult 1 kord. Kui sinu lapse ja tema partneri seljanumber öeldakse, siis kiirelt-kiirelt tuleb lapsed väljakule võistlema saata.
Soovitame olla ise kogu aeg tähelepanelik ning ka teada, kus laps parajasti asub, sest lapsed ise ei pruugi melu kestel asju tähele panna ning nad võivad just õigel hetkel „kaduma“ minna.

Võistluse lõpetamine:
Kui laps on kõik oma tantsud ära tantsinud, siis enne ära minna ei tohi, kui kõik võistlejad on saanud kätte diplomi ning väikese meelehea – kommi / limpsi / õhupalli vms.
Ja juba esimesel korral võib juhtuda, et lapsed on tantsinud nii tublilt, et peavad veel võistlema. Seega need paarid, keda pole oma tantsuklassis autasustamisele kutsutud, siis neil läheb võistlus edasi niikaua, kuni diplom käes.
Soovitame võistluse lõppedes kindlasti tagastada seljanumber, sest selle kaotamise või mittetagastamise eest tuleb tasuda täiendavat tasu.

Küsimuste korral:
Mitte kunagi ei tohi pöörduda treeneri poole, kes on parajasti kohtunikuametis või on koos teiste kohtunikega.
Soovitame: kui tekib küsimus, siis vaata ja loe veelkord, kas selles spikrist on abi. Kui ei, siis mõtle, kas kuidagi saad ise probleemi lahendatud.

 

Väikesed kasulikud teadmised: